Sukces SGGW w rankingu TOP10 Startup Friendly
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie zdobyła drugie miejsce w rankingu TOP10 Startup Friendly organizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie zdobyła drugie miejsce w rankingu TOP10 Startup Friendly organizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat mini kiwi. Nowa odmiana Aktinidii została wyhodowana i wprowadzona do uprawy towarowej dzięki współpracy naukowców z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW oraz sadownika z rejonu grójeckiego.
26 listopada 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród laureatów, za osiągnięcia dydaktyczne nagrody z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Pani prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej odebrał zespół Zakładu Gospodarki Energetycznej Wydziału Inżynierii Produkcji.
Wszechnica Żywieniowa na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW jest jedną z form upowszechniania wiedzy o prawidłowym żywieniu człowieka, a jej geneza sięga 1994 roku. Wykłady Wszechnicy mają charakter popularnonaukowy i odbywają się co miesiąc podczas roku akademickiego (9-10 rocznie, łącznie 185 od października 1994 do grudnia 2014 r.).
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się (13-15 listopada) równocześnie dwie międzynarodowe konferencje - doroczna konferencja uniwersytetów należących do EuroLeague for Life Sciences (ELLS) oraz Studencka Konferencja Naukowa ELLS.
Miło nam poinformować, że Kapituła Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego, obradująca w Łowiczu pod honorowym przewodnictwem ks. bp. Alojzego Orszulika, jednogłośnie postanowiła przyznać Nagrodę za rok 2014 prof. dr. hab. Alojzemu Szymańskiemu rektorowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie.
Profesor nauk leśnych, dr hab. inż. Andrzej Grzywacz, emerytowany pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odebrał godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Dr inż. Robert Popek, pracownik Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, zdobył nagrodę w konkursie Baltic University Programme PhD Thesis Award za najlepszą pracę doktorską.
W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGGW prof. dr. Karolowi Maramoroschowi, wybitnemu badaczowi z zakresu wirusologii, entomologii i fitopatologii oraz uroczyste wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym i promocja doktorów.
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trwa dwudniowa (23-24 października br.) międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Ekonomiczne i prawne mechanizmy wspierania i ochrony rolnictwa rodzinnego w Polsce i innych państwach Unii Europejskiej". Debatę świata nauki zorganizowano ze względu na ogromną rolę, jaką gospodarstwa rodzinne odgrywają w sektorze rolno–żywnościowym w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.