WTD SGGW uzyskał rekomendacje NCN i NCBR - TANGO

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie uzyskał rekomendacje finansowania w konkursie we Wspólnym Przedsięwzięciu NCN i NCBR dla praktycznego wykorzystania badań podstawowych - TANGO. W konkursie udział wzięło 210 zgłoszonych projektów, z których 48 uzyskało finansowanie.

Projekt WTD pod tytułem : "Wdrożenie innowacyjnej technologii Eko-klejenia materiałów kompozytowych okleinowanych asymetrycznie stosowanych w meblarstwie" uplasował się na wysokim 3 miejscu listy rankingowej.

Prof. dr hab. Piotr Beer z Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajmuje się wdrożeniem innowacyjnej technologii Eko-klejenia materiałów kompozytowych okleinowanych asymetrycznie stosowanych w meblarstwie. Jak sam mówi: "Projekt zostanie wdrożony zgodnie z harmonogramem. Ryzyka zawsze są, ale na razie ich nie widzę" – zapewnia naukowiec.

O pieniądze z programu TANGO na kwotę nawet do 1,25 mln zł mogły ubiegać się jednostki naukowe, centra naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz centra naukowe uczelni. W przypadku zakwalifikowania projektu do realizacji fazy badawczej wymagane będzie wniesienie przez przedsiębiorcę zainteresowanego wynikami prac wkładu własnego wysokości minimum 15%.

Konkurs TANGO jest organizowany przez Narodowe Centrum NaukiNarodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na realizację najlepszych projektów naukowcy otrzymają prawie 40 mln zł. TANGO jest konkursem innowacyjnym - dwie instytucje postanowiły wspólnie wybrać i finansować prace naukowców. Celem przedsięwzięcia jest m.in.: finansowanie wykorzystania prac badawczych w życiu i pozyskanie inwestorów, którzy przyczynią się do ich wdrożenia. Pieniądze zostaną przeznaczone także na pokrycie kosztów analiz rynkowych, badań przemysłowych oraz prac rozwojowych.