SGGW oraz Organika Sarzyna wspólnie będą rozwijać nowoczesne rolnictwo

W imieniu SGGW umowę podpisali Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Jan Niemiec oraz Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii, prof. dr hab. Grażyna Garbaczewska.

Jest mi niezmiernie miło rozpocząć współpracę pomiędzy największym w Polsce uniwersytetem przyrodniczym i największym krajowym producentem środków ochrony roślin. Nasze jednostki oprócz pozycji krajowego lidera łączą przede wszystkim obszary badawcze. Mam nadzieję, że dzięki innowacyjności i kreatywności partnerów tego porozumienia nasza współpraca przyczyni się do wspólnych sukcesów. Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że 200-letnia tradycja kształcenia rolniczego w Polsce pielęgnowana przez naszą Uczelnię jest zawsze aktualna” – powiedział prof. dr hab. Jan Niemiec Prorektor ds. Nauki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Andrzej Kopeć, Prezes Zarządu Z. CH. Organika Sarzyna SA. podpisując umowę powiedział: "Wierzę, że połączenie sił, wymiana wiedzy i doświadczenia przysłuży się rozwojowi zarówno nauki jak i naszych produktów z korzyścią dla rozwoju polskiego rolnictwa”.