Wyróżnienie Pro Polonia Opulenta dla SGGW

Nagrody Pro Polonia Opulenta (Dla Polski Dostatniej) przyznawane są od 2000 r. osobom i instytucjom, których działalność - zdaniem członków PFPŻ - miała pozytywny wpływ na przemysł żywnościowy w Polsce. Nagrodę przyznano w kategoriach: naukowiec, instytucja, media.

W kategorii świat nauki nagrodę za działania na rzecz współpracy nauki z przemysłem żywnościowym odebrał prof. dr hab. Andrzej Lenart ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Natomiast w kategorii nauka - za 20-letnie działania na rzecz edukacji żywieniowej konsumentów - przyznano Wszechnicy Żywieniowej SGGW w Warszawie.

Nagrody wręczono w trakcie gali towarzyszącej "Forum 100", corocznemu spotkaniu przedstawicieli kadry zarządzającej przemysłu spożywczego, organizacji branżowych, instytucji rządowych i naukowców. Organizatorem Forum jest Polska Federacja Producentów Żywności.