Tysiąc maturzystów podczas Dnia Otwartego SGGW

W Auli Kryształowej SGGW, w sobotę (21 lutego) zaprezentowało swoją ofertę dydaktyczną wszystkie 13 wydziałów. Wśród bogatej i różnorodnej oferty kierunków w tym roku uczelnia otworzy trzy nowe: Inżynierię systemów biotechnicznych, Ochronę zdrowia roślin oraz Inżynierię i gospodarkę wodną. Kandydaci na studia w SGGW mogli porozmawiać ze studentami poszczególnych kierunków. Nasi studenci oraz wykładowcy odpowiadali na pytania dotyczące warunków studiowania, przebiegu studiów, możliwości odbywania praktyk i staży studenckich, wyjazdów zagranicznych, pracy w kołach naukowych i organizacjach studenckich, a także codziennego życia w uczelnianym kampusie. Część przybyłych na spotkanie uczniów zwiedzało poszczególne wydziały i laboratoria.

Przybyłch na dzień otwarty gości powitał prof. dr hab. Bogdan Klepacki, prorektor ds. dydaktyki. Pracownicy Biura Spraw Studenckich oraz Biura Promocji odpoiwadali na pytania związane z zasadami rekrutacji do naszej uczelni. Wszyscy otrzymali informatory prezentujące pełną ofertę dydaktyczną SGGW.

Dużym powodzeniem wśród rodziców uczniów cieszył się prowadzony przez Annę Wdowińską-Sawicką, doradcę edukacyjnego oraz dziennikarkę specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, warsztat "Kurs obsługi maturzysty". Wzięło w nim udział sto osób. Spotkanie zorganizowane przez KURS-AR SGGW miało charakter praktycznych porad m.in. jak komunikować się efektywnie z maturzystą, jak przekonać maturzystę do nauki. Podczas warsztatów rodzice mieli okazję dowiedzieć się, jakie są prawa i obowiązki maturzysty, a także, jak wygląda egzamin od strony formalnej, i o jakich datach maturzystom i kandydatom na studia nie wolno zapomnieć.

fot. Damian Lewita