Historyczna podróż po Ursynowie
Był koniec XVII wieku. Teren obecnego Ursynowa, malowniczo usytuowany na koronie Skarpy Warszawskiej i u jej podnóża, porośnięty zadrzewieniem, zostaje przez Jana III Sobieskiego włączony do dóbr wilanowskich.
Był koniec XVII wieku. Teren obecnego Ursynowa, malowniczo usytuowany na koronie Skarpy Warszawskiej i u jej podnóża, porośnięty zadrzewieniem, zostaje przez Jana III Sobieskiego włączony do dóbr wilanowskich.
Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW.
Centrum Badań Biomedycznych (CBB) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwiera swoje laboratoria dla zwiedzających. 12 maja br. w godzinach od 9.00 do 15.00 zapraszamy na Dzień Otwarty CBB.
Alpaki, sokoły, ryby, krewetki, kury ozdobne, gady, pszczoły, karaluchy i pająki, psy ratownicze, konie policyjne, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, rzeźbienie pilarką w drewnie, pokazy łucznicze, porady dietetyczne, gry i zabawy dla dzieci, zwiedzanie Kliniki Koni, Kliniki Małych Zwierząt oraz Centrum Wodnego to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które odbyły się 22 i 23 maja. Kampus SGGW odwiedziło tysiące mieszkańców Warszawy i okolic. Szczególnym gościem był doktor honoris causa SGGW prof. dr Karol Maramorosch, wybitny badacz z zakresu wirusologii, entomologii i fitopatologii, który między innymi odwiedził stoiska Wydziału Rolnictwa i Biologii.
Relacja SGGW.TV. Podczas Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym nasza uczelnia miała silną i wyróżniającą się reprezentację: Wydział Nauk o Żywności, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Wydział Rolnictwa i Biologii, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Inżynierii Produkcji, Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki oraz Wydział Technologii Drewna.
Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W trakcie pikniku jaki organizujemy dla mieszkańców Warszawy i okolic oraz kandydatów na studia w naszej uczelni odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących. Tegoroczne Dni SGGW będą częścią uroczystych obchodów 200-lecia SGGW. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Podczas dwóch dnia zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW. Zapraszamy 22 i 23 maja (piątek i sobota) od godziny 10.00 do 17.00.
Blisko tysiąc uczniów szkół średnich odwiedziło Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego podczas Dnia Otwartego dla kandydatów na studia. SGGW zaprezentowała kandydatom 37 kierunków studiów, w tym trzy nowe.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza maturzystów – kandydatów na studia do wzięcia udziału w wirtualnym dniu otwartym – w najbliższą sobotę 20 września w godzinach 11.00 – 13.00.
Mięsożerne rośliny, sokoły, alpaki, kury ozdobne, gady, karaluch i pająki, wystawa akwarystyczna, bitwa robotów, pokazy wyszkolenia psów i koni policyjnych, adopcja zwierząt ze schroniska, kiermasz ziół i kwiatów, rzeźbienie pilarką w drewnie, pomiary cholesterolu i porady dietetyczne, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Dni SGGW, które odbędą się 23 i 24 maja br.