SGGW wybrała władze rektorskie na kadencję 2016–2020
Elektorzy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dokonali wyboru władz rektorskich na kadencję 2016/2017 – 2019/2020.
Elektorzy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dokonali wyboru władz rektorskich na kadencję 2016/2017 – 2019/2020.
Prof. dr hab. Wiesław Bielawski został wybrany na funkcję Rektora SGGW na kadencję 2016/2017 – 2019/2020. Wybory odbyły się 18 marca br. w reprezentacyjnej Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Nowe badania międzynarodowego zespołu naukowców, w tym m.in. ekspertów z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW wskazują na istnienie wyraźnych różnic pomiędzy ekologicznym i nieekologicznym mlekiem i mięsem. Kluczowe wyniki: mleko i mięso ekologiczne zawierają około 50 % więcej dobroczynnych kwasów omega-3 w porównaniu do produktów konwencjonalnych, ekologiczne...
Wszystkich uczniów, których czeka podjęcie ważnej decyzji - jakie przedmioty zdawać na maturze oraz jaką uczelnię i kierunek studiów wybrać zapraszamy 20 lutego na Dzień Otwarty dla kandydatów na studia.
W 2015 roku projekt "Inteligentne systemy hodowli i uprawy, pszenicy, kukurydzy i topoli dla zoptymalizowanej produkcji, biomasy, biopaliw oraz zmodyfikowanego drewna" został zgłoszony do konkursu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” – BIOSTRATEG II, ogłoszonego przez Radę NCBiR. ...
26 listopada br. w Auli Kryształowej SGGW odbyła się uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa dwóm wybitnym uczonym w dziedzinie ekonomii rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, Profesorowi Andrzejowi Czyżewskiemu oraz Profesorowi Jerzemu Wilkinowi. ...
Profesor Stanisław M. Karpiński i Doktor Magdalena Szechyńska-Hebda z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otrzymali przyznany patent USA na 20 lat dotyczący inteligentnych systemów oświetlenia i ochrony roślin w przemysłowej produkcji szklarniowej. ...
Prof. dr hab. Stanisław Gawroński z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW został uhonorowany prestiżową nagrodą Miltona Gordona jako naukowiec roku 2015, przez Międzynarodowe Towarzystwo Fitotechnologii.
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwarto Centrum Badań Biomedycznych. Na uruchomienie centrum przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej uczelnia otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 mln zł, w ramach RPO WM 2007-2013. W nowoczesnych laboratoriach prowadzone będą innowacyjne badania z pogranicza weterynarii i medycyny.
Wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uprawiana w okolicach Grójca odmiana MiniKiwi "Bingo" po raz pierwszy pojawiła się w polskich sklepach. To świetny przykład współpracy naukowców z otoczeniem gospodarczym.