Program Junior-Edu-Żywienie wyróżniony przez Teraz Polska

Program edukacyjny promujący zdrowe odżywianie Junior Edu-Żywienie prowadzony przez  Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został nagrodzony Wyróżnieniem Specjalnym Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. Wyróżnienie podczas 34. Gali Teraz Polska, odebrała dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW, prof. dr hab. Krystyna Gutkowska.

Junior Edu-Żywienie (JEŻ) to program realizowany przez specjalistów w dziedzinie żywienia i dietetyki z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Celem projektu było opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej w polskich szkołach podstawowych.

Dzięki programowi nauczyciele mieli możliwość udziału w certyfikowanych szkoleniach oraz korzystania z materiałów edukacyjnych, wśród których znajdują się scenariusze lekcji z kartami do ćwiczeń dla uczniów w grupach wiekowych 7-9 lat oraz 10-13 lat. Materiały zostały opracowane przez ekspertów w oparciu o wyniki badań diagnozujących poziom wiedzy, potrzeby dzieci i nauczycieli z zakresu edukacji żywieniowej, ich oczekiwania co do form i zakresu wsparcia oraz stan odżywienia dzieci (badania antropometryczne).

Więcej na temat programu na stronie https://jez.edu.pl/