Studenci Technologii Drewna SGGW opracowali słownik branżowy

Każda branża posługuje się specyficznym językiem, nomenklaturą czy powiedzonkami. Każdy student zetknął się z tym problem na pierwszym roku studiów. I kiedy wydaje nam się, że już rozumiemy wszystko i potrafimy tłumaczyć sobie z polskiego na polski, nagle okazuje się, że trzeba zacząć posługiwać się fachową terminologią w "obcym" języku. Jak sobie z tym poradzić? Studenci Wydziału Technologii Drewna SGGW znaleźli rozwiązanie.

Studenci trzeciego roku technologii drewna stworzyli słownik branżowy, który ma za zadanie ułatwić orientację w specyficznej terminologii związanej z ich dziedziną. Szymon Cepil, Nguyen Viet Hoang, Mariusz Bogacki, Hubert Biszczanik oraz Bartłomiej Grzegorzewski w ramach zajęć z zarządzania projektami opracowali projekt słownika pojęć technologicznych. Autorzy zebrali najważniejsze terminy używane w technologii drewna i przy wsparciu kadry naukowej WTD SGGW w Warszawie, przetłumaczyli je na angielski oraz niemiecki. Owoce ich pracy zostały umieszczone na darmowej platformie wtd.wikia.com, gdzie są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Twórcy słownika obiecują, że słownik będzie stale rozwijany i poszerzany o kolejne zwroty i słowa.