Wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym i promocja doktorów

Otwierając ceremonię wręczenia odznaczeń państwowych i doktoratów prof. dr hab. Alojzy Szymański podkreślił znaczenie tradycji w życiu społeczności akademickiej. "W Uczelni przywiązujemy wielką wagę do tradycji akademickich. Szczególnie często nawiązujemy do nich w ostatnim czasie ze względu na przypadający w 2016 roku jubileusz 200-lecia Instytutu Agronomicznego w Marymoncie, od którego rozpoczęło się kształcenie rolnicze na ziemiach polskich  i z którego wywodzi się SGGW. To jest nasze chlubne dziedzictwo, o którym będziemy Państwu przypominać organizując tematyczne seminaria i spotkania."  - mówił rektor Szymański.

Zwracając się do pracowników uczelni nagrodzonych odznaczeniami państwowymi oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej profesor Alojzy Szymański mówił: "Jesteście wielkim wsparciem dla młodych pokoleń naukowców, pracowników, studentów. W mądry i wyważony sposób  łączycie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość naszej uczelni. Medale, które zostaną Państwu wręczone, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej, na wniosek przełożonych i władz SGGW,  są wyrazem wdzięczności i uznania za długoletnią, rzetelną i twórczą  pracę na rzecz szkolnictwa wyższego w Polsce i naszej uczelni.  W imieniu społeczności SGGW serdecznie Państwu dziękuję za wkład w rozwój uczelni, gratuluję sukcesów i życzę powodzenia we wszystkich działaniach. Bądźcie Państwo z nami w dalszych staraniach o pomyślną przyszłość uczelni!"

Odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wręczali prof. dr hab. Tomasz Borecki, Doradca Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej oraz prof. dr hab. Alojzy Szymański, Rektor SGGW.

Zwracając się bezpośrednio do doktorów habilitowanych i doktorów rektor Szymański powiedział: "Dzisiaj jest dzień, który wieńczy wieloletnią Państwa pracę i czas wielu osobistych wyrzeczeń. Gratulujemy wytrwałości w pracy naukowej i sukcesów. Dziękujemy Państwa bliskim za wsparcie nauki. Wręczając Państwu dyplomy potwierdzimy naszą ufność w to, że będziecie godnymi następcami waszych mistrzów, że spełnicie złożoną przysięgę doktorską. Przed Państwem fascynujący czas. Dla doktorów habilitowanych początek samodzielnej pracy badacza naukowego, nowych możliwości, choć też uświadomienia sobie znacznie większej niż dotychczas osobistej odpowiedzialności. Dla doktorów jest to możliwość kontynuowania swej naukowej pasji i uczestniczenia w badaniach naukowych.  Liczymy na Państwa pomysłowość, na twórcze zgłębianie wiedzy, na prowadzenie badań i doświadczeń w poczuciu odpowiedzialności za los świata i ludzi."

Przemówienie prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego, Rektora SGGW <<tutaj>>

Podczas uroczystości Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, decyzją Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów
i Osób Represjonowanych została odznaczona medalem „Pro Memoria”. Medal "Pro Memoria" przyznano SGGW za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

W uroczystości uczestniczyli członkowie Senatu SGGW, pracownicy naukowi i administracyjni oraz studenci uczelni, doktorzy Honoris Causa SGGW profesorowie: Włodzimierz Kluciński, Stanisław Berger, Włodzimierz Kamiński, Jerzy Kita, Marek Kłodziński oraz Antoni Rutkowski. Swą obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele ministerstw, instytucji rządowych oraz samorządu terytorialnego. Obecni byli także członkowie rodzin, współpracownicy i przyjaciele nagrodzonych pracowników oraz doktorów habilitowanych i wypromowanych doktorów.