Studentka SGGW w konkursie Popularyzator Nauki 2013

Do IX edycji konkursu Popularyzator Nauki przyjęte zostały łącznie 73 kandydatury we wszystkich kategoriach. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji kategorii konkursowych jest więcej, jednak w każdej kategorii zostanie przyznana jedna nagroda lub wyróżnienie. Po kilku latach rozgrywania konkursu według niezmiennej formuły, w edycji 2013 regulamin uległ modyfikacji. Zamiast dotychczasowych dwóch głównych kategorii powstały cztery: Naukowcy, Instytucje Naukowe, Instytucje Pozanaukowe, Media. Zuzanna Jarzębowska została nominowana w kategorii Instytucje Pozanaukowe.

Kandydatury w głównych kategoriach prezentowane są kolejno od 10 listopada na łamach serwisu Nauka w Polsce. Rozszerzony też został katalog wyróżnień. W tym roku zdobyć je można w trzech kategoriach: Prezentacja, Nauka w Internecie i Sponsor Popularyzacji. Wyróżnienia za ciekawe wykłady lub pokazy były przyznawane w ubiegłych latach, natomiast sponsora popularyzacji jury uhonoruje pierwszy raz. Po raz pierwszy zdobyć też można wyróżnienie za popularnonaukową aktywność w internecie. Laureata w tej kategorii wyłonią w głosowaniu internauci. Wybierać będą mogli wszyscy, którzy odwiedzą stronę serwisu Nauka w Polsce od 9 listopada do 6 stycznia.

Gratulujemy i trzymamy kciuki. Powodzenia.