Studentko, obroń się sama

„W życiu każdej kobiety zdarzają się sytuacje, gdy zostaje narażona na niebezpieczeństwo. Samotnie podróżując, wracając do domu, jadąc samochodem zwłaszcza o zmierzchu lub w nocy, może napotkać na swojej drodze napastnika o złych zamiarach. On jest zawsze większy i silniejszy, ale my mamy klucze, torebki, komórki, szpilki. Jeśli wiesz, jak ich używać i potrafisz wykorzystać element zaskoczenia – możesz się obronić!” - mówi ambasador marki, Robert Moskwa – aktor, medalista Mistrzostw Europy w karate, 2. Dan.

Kobiety często bagatelizują kwestie zagrożenia jak i jakiejkolwiek możliwości samoobrony. Mają na to wpływ czynniki historyczne, takie jak błędne definiowanie samego pojęcia „zagrożenie”, błędy w postrzeganiu napastnika, klasyczny błąd przejawiający się w myśli „mnie to nie dotyczy” oraz całkowity brak wiary we własne możliwości. Tymczasem samoobrona kobiet nie wymaga ani siły, ani kondycji. Wymaga wiedzy i świadomości. Można je zdobyć na seminarium, przygotowanym we współpracy z policją. W seminarium mogą uczestniczyć wyłącznie studentki.

Kurs poprowadzą Maciej Grubski, siedmiokrotny Mistrz Świata w karate (6. Dan) oraz Robert Moskwa, medalista Mistrzostw Europy w karate (2. Dan), znany z serialu „M jak miłość”.

Studentki SGGW mogą odebrać bezpłatne karnety uprawniające do uczestnictwa w seminarium w Biurze Administracji Obiektów Sportowych SGGW, przy ul. Ciszewskiego 10 w Warszawie.