Mobilne aplikacje dla maturzystów opracowane przez studentów SGGW

„Uczniowie szkół średnich przygotowujący się do matury często podczas nauki korzystają z Tablic Maturalnych. Jednak noszenie ze sobą kilkudziesięciu kartek bywa kłopotliwe. Dlatego postanowiliśmy opracować aplikację mobilną na telefony komórkowe z systemem Android” – mówi Tigran Grigoryan, student SGGW.

Pierwszą jak dotąd aplikację edukacyjną przeznaczoną dla uczniów opracowali Łukasz Szypliński i Tigran Grigoryan, studenci II roku informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie.

„Tablice Maturalne to trzy aplikacje zawierające tablice matematyczne, fizyczne i chemiczne. Aby korzystanie z tych aplikacji było wygodne i efektywne, każdą podzieliliśmy na działy. Dzięki temu, dwoma kliknięciami możemy dotrzeć do działu, który nas interesuje” – mówi Łukasz Szypliński.

To nie koniec pomysłów studentów SGGW na projekty wykorzystujące urządzenia mobilne. Prace nad aktualizacją Tablic Maturalnych już trwają. Za kilka dni Łukasz i Tigran wprowadzą do nich opcje kalkulatora. Studenci opracują także aplikacje mobilne zawierające informator dla kandydatów na studia w SGGW, aplikacje współpracujące z portalem społecznościowym Facebook, gdzie zostaną wykorzystane na uczelnianym Fan page’u, aplikacje do lokalizacji i nawigowania na mapie w obrębie kampusu SGGW, czy wreszcie opracowanie mobilnych aplikacji do niektórych elementów wirtualnego dziekanatu, takich jak plan zajęć.

Ścisłą współpracę ze studentami już rozpoczęło Biuro Informacji i Promocji uczelni.

„Umiejętności i pomysły studentów SGGW to doskonałe rozszerzenie projektu już realizowanego na uczelni w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka pt. „Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów” – uważa prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Aby zainstalować Tablice Maturalne na swój telefon, wystarczy odwiedzić internetową stronę SGGW, gdzie w zakładce „Dla kandydatów” umieszczono linki i szczegółową instrukcję http://www.sggw.pl/category/dla-kandydatow/tablice-maturalne

Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki prowadzi dwa kierunki studiów: Informatykę i Ekonometrię oraz Informatykę. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym. Informatyka i Ekonometria: studia I stopnia (licencjackie) oraz studia II stopnia (magisterskie). Informatyka: studia I stopnia (inżynierskie), planowane są studia II stopnia (magisterskie). Obydwa kierunki studiów realizowane są w systemie studiów stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych).