W następnych etapach rekrutacyjnych zarejestrowani kandydaci mają dostęp do list rankingowych. W kolejne poniedziałki następować będzie zamknięcie list rankingowych poszczególnych kierunków oraz ogłoszenie list osób zakwalifikowanych na studia. Od wtorku do czwartku osoby zakwalifikowane na studia w SGGW będą składać dokumenty. W kolejne czwartki będą ogłaszane ew. wolne miejsca na poszczególne kierunki. Czas od czwartku do poniedziałku to okres kiedy kandydaci mogą ponownie decydować na jaki kierunek aplikują w dalszym etapie rekrutacji. Rekrutacja na stacjonarne studia I stopnia potrwa do 16. sierpnia.
Szczegóły na stronie internetowej Systemu Obsługi Kandydatów.
W tym roku podczas rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia w SGGW zarejestrowało się o tysiąc kandydatów więcej niż w roku ubiegłym. Na najbardziej popularny kierunek finanse i rachunkowość, w pierwszym etapie rekrutacji chciało się dostać blisko 1 200. kandydatów. Ponieważ SGGW przygotowała 120 miejsc, o każde z nich walczyło 10 osób. Na kierunek weterynaria zarejestrowało się blisko 950. kandydatów (9 os./miejsce). Trzecie miejsce pod względem popularności kierunków zajmuje budownictwo na które chciało się dostać ponad 800 osób (6 os./miejsce). Na logistykę zarejestrowało się także blisko 800 osób (6,6 os./miejsce). Na kierunek gospodarka przestrzenna chciało się dostać ponad 760. kandydatów (8,4 os./miejsce). Tu uczelnia oferuje tylko 90 miejsc. Bardzo popularnym kierunkiem w I etapie rekrutacji była także ekonomia, na którą zarejestrowało się blisko 750 osób (6,2 os./miejsce).
Trwa także rekrutacja na studia II stopnia, które w tym roku cieszą się większą popularnością niż w ubiegłym roku oraz na studia niestacjonarne.