Filtr do mikroplastiku
Mikroplastik to coś niewidocznego dla oczu i jednocześnie niebezpiecznego. W takim razie czy walka z nim jest możliwa? Jak bardzo jest szkodliwy? Z czego powstaje? O tym opowiada dr hab. Adam Ekielski, prof. ...
Globalny krajobraz badań akademickich coraz bardziej podkreśla znaczenie umiędzynarodowienia i współpracy między naukowcami z różnych uniwersytetów. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego aktywnie uczestniczy w tych trendach, dążąc do maksymalizacji korzyści płynących z międzynarodowych i lokalnych partnerstw.
Analiza przeprowadzona na platformach Google Scholar (https://scholar.google.com/citations?user=AVFCO8IAAAAJ&hl=en) oraz Web of Science wykazała, że prof. dr hab. Hazem M. Kalaji z Katedry Fizjologii Roślin, Instytutu Biologii SGGW, osiągnął rekordową liczbę współautorów oraz współpracujących instytucji.
Analiza dorobku naukowego profesora Hazema M. Kalaji ujawniła wyjątkową współpracę naukową, która jest ceniona zarówno lokalnie, jak i na arenie międzynarodowej. Jego osiągnięcia opierają się na współpracy z 44 polskimi instytucjami oraz uczelniami wyższymi, co zaowocowało współautorstwem z 236 naukowcami. Ponadto, w ramach kooperacji międzynarodowej, profesor Kalaji współpracował z 541 współautorami i 241 instytutami z 52 krajów. Łącznie do dnia dzisiejszego opublikował prace z 777 współautorami, co jest wynikiem rekordowym zarówno w SGGW jak i w kraju.
Platforma Research.com (https://research.com/scientists-rankings/plant-science-and-agronomy/pl) ogłosiła, że prof. Hazem Kalaji jest jednym z najlepszych naukowców na świecie – zajmuje 3. miejsce w rankingu najlepszych polskich naukowców w dziedzinie nauk o roślinach i nauk o rolnictwie (ang. Plant Science and Agronomy).