Sakura Queen z wizytą w SGGW

26 kwietnia gościć będziemy w SGGW panią Kyoko Katayama, 30. w historii Japonii Sakura Queen - królową reprezentującą piękno kwiatów japońskiej wiśni. Sakura Queen jest wybierana co dwa lata przez parlamentarne stowarzyszenie – Sakura Blossom Association. Uczestniczy w festiwalach i ceremoniach sadzenia sakury w Japonii.  Najważniejszym jej zadaniem jest promocja wiśni japońskiej w Japonii i na świecie.

Obecna Sakuro Queen - Kyoko Katayama jest studentką Wydziału Studiów Globalnych Uniwersytetu Sophia. Występowała także w sztukach Kyogen (jedna z form klasycznego teatru japońskiego) podczas imprez międzynarodowych.

Podczas wizyty w SGGW przewidziane jest m.in.: spotkanie z Władzami Uczelni na czele z JM. Rektorem prof. dr. hab. Michałem Zasadą i naukowcami współpracującymi z Japonią, ze studentami Wydziału Ogrodniczego, a także posadzenie drzewa wiśni na terenie uczelnianego kampusu.

Zainteresowane media zapraszam media na spotkanie Sakura Queen ze studentami Wydziału Ogrodniczego o godz. 14.45 do sali bocznej Senatu w siedzibie Władz rektorskich SGGW. Po spotkaniu ok. godz. 15.25 na kampusie uczelni w okolicy Domu Studenckiego Limba Sakura Queen posadzi drzewko wiśni japońskiej.