Czujniki jakości powietrza na terenie kampusu SGGW

Dzięki współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z firmą DPDgroup na ternie kampusu uczelni na Ursynowie zainstalowano dwa sensory monitorujące jakość powietrza. W ten sposób uczelnia stała się częścią sytemu badającą jakość powietrza w Warszawie. W ramach projektu Breathe DPD zainstalowała w stolicy 120 takich czujników.

Czujniki jakości powietrza zostały zlokalizowane na przeciwległych krańcach kampusu SGGW – w części parkowej i od strony ruchliwych arterii Ursynowa – przekazując informacje o jakości powietrza w najbliższym otoczeniu.

“Dzięki tej współpracy powstają pod moim kierunkiem pierwsze projekty licencjackie. Badania empiryczne wykorzystują bieżące obserwacje wskazań prowadzone na Ursynowie, w Centrum i na Bródnie przy ciągach transportowych i w oddaleniu od nich. Jest to potwierdzenie, że młode pokolenie jest coraz bardziej świadome wyzwań związanych z warunkami życia w miastach i wie, że to właśnie konkretna informacja jest katalizatorem pozytywnych zmian w naszym otoczeniu” – mówi prof. dr hab. Bogdan Klepacki, Kierownik Katedry Logistyki w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW.

Aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Więcej o projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=Bm1UU7rEXYg