SGGW SCIENCE okiem Ekipy SGGW TV – czyli jak to działa?
Historia
25 marca 2020 opublikowaliśmy na kanale SCIENCE SGGW pierwsze dwa wykłady doktora Pawła Oglęckiego, dziś na kanale znajduje się około 600 różnorodnych materiałów. Wykłady i ćwiczenia, ale też reportaże, felietony oraz transmisje live eventów edukacyjnych. Opowiadamy o projektach naukowych prowadzonych w naszej uczelni, popularyzujemy dokonania i odkrycia naszych naukowców. SGGW SCIENCE to źródło wiedzy eksperckiej w różnorodnych dziedzinach.
Zakres tematyczny
Wykłady dotyczące wirusów profesora Bańbury pozwoliły wielu widzom kanału poszerzyć wiedzę na tematy szczególnie ważne w czasie pandemii, zaś materiały przygotowane z udziałem pracowników Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka przedstawiły m.in. sposoby pomiarów składu ciała, a także pokazały jak przebiegają badania sensoryczne oraz zawartości mikro i makro elementów w danym produkcie. Przez tajniki logistyki przeprowadził nas prof. Bogdan Klepacki cyklu wykładów „Logistyka jest piękna”. O magii drzew opowiadała nam dr hab. Ewa Zaraś.
Dla maturzystów i studentów
Opublikowane kursy z chemii, matematyki, czy fizyki pomagają nie tylko studentom SGGW, lecz także cieszą się uznaniem pośród studentów innych ośrodków akademickich oraz uczniów szkół średnich.
Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów i subskrybowania kanału SCIENCE SGGW.