Rozpocznij swój biznes z kursami Uniwersytetu Otwartego SGGW

Kursy Uniwersytetu Otwartego SGGW to doskonała okazja do tego, by rozbudzić w sobie pasję do nowych rzeczy, ugruntować tę rozbudzoną i – kto wie – może właśnie z niej stworzyć swój sposób na sukces? W tegorocznej rekrutacji propozycje zajęć podzielone są na bloki: języki obce, żywność i żywienie, przyroda, ekonomia i społeczeństwo, człowiek i technika. Jak co roku rozbudowana jest także oferta kursów przygotowawczych do matury.

Najwięcej propozycji przygotowano dla miłośników zwierząt. Jeśli myślicie o zaczęciu zupełnie czegoś nowego, porzuceniu pracy w korporacji i zaszyciu się na farmie, to kurs „Alpaki: hobby i biznes” z pewnością pomoże podjąć decyzję. Była prezes Polskiego Towarzystwa Hodowców Alpak, dr inż. Anna Morales Villavicencio, podzieli się z uczestnikami wiedzą niezbędną do tego, by rozpocząć własny alpaczy biznes i osiągnąć z niego korzyści finansowe.

Jeśli ktoś stawia na mniej egzotyczne zwierzęta, to z pewnością zainteresuje go kurs behawioru psa domowego – przeznaczony nie tylko dla specjalistów, lecz także dla właścicieli chętnych nauczyć się postępowania ze swoimi pupilami. Osobom chcącym uczynić z pracy z kotami i psami swój sposób na życie polecamy kurs petsittera, czyli dyplomowanego opiekuna, w ramach którego specjaliści z Wydziałów Nauk o Zwierzętach oraz Medycyny Weterynaryjnej organizują zajęcia nie tylko teoretyczne, lecz także praktyczne.

Uniwersytet Otwarty przygotował również propozycje dla tych, którzy chcieliby sprawdzić się w zawodach bardziej artystycznych: na kursie florystyki uczestnicy poznają zasady tworzenia kompozycji kwiatowych, a na „Podstawach projektowania ogrodu” – jak sama nazwa wskazuje – słuchacze pod okiem doświadczonych architektów krajobrazu opracują podstawowe projekty swojego własnego ogrodu.

Tradycyjnie zapraszamy także na kursy języków obcych. Osobom myślącym o rozpoczęciu własnej działalność polecamy zajęcia języka angielskiego biznesowego na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz nich dostępne są też tradycyjne lektoraty języka angielskiego oraz włoskiego. Początkującym przedsiębiorcom przydadzą się także podstawy wiedzy z księgowości oferowane na kursie „Rachunkowość od podstaw”, a osobom nastawionym na pracę z klientem z pewnością warto polecić kurs „Service design – tworzenie usług w oparciu o doświadczenie klienta”, którego celem jest przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności umożliwiających ulepszanie, a także tworzenie nowych produktów i usług w oparciu o doświadczenia osób z nich korzystających.

Z całą ofertą kursów można zapoznać się na stronie internetowej UO SGGW. Zajęcia odbywają się popołudniami i w weekendy na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Zapraszamy!