Ryby podobne do węży, bajecznie kolorowe krewetki, zagrożone wyginięciem bałtyckie wężynki… Mieszkańców słodkich i słonych wód z całego świata i najbliższej okolicy będzie można oglądać podczas tegorocznych Warszawskich Dni Akwarystyki, które będą jednym z wydarzeń Dni SGGW. Największa w Polsce – i prawdopodobnie największa w tej części Europy – wystawa akwarystyczna odbędzie się na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w dniach 20-21 maja 2017 r.
Wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Mile widziani są wszyscy, którzy po prostu mają ochotę zobaczyć coś ciekawego. A ciekawych rzeczy będzie całkiem sporo: w programie znalazły się m.in. wykłady polskich i zagranicznych ekspertów oraz konkursy z nagrodami.
Dla zwolenników naukowego podejścia do akwarystyki atrakcyjna będzie możliwość udziału w Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej i towarzyszącej jej Sesji Młodych Ichtiobiologów – jedynej w Polsce konferencji naukowej poświęconej tej gałęzi wiedzy. Tym razem tematem przewodnim będzie środowisko naturalne zwierząt akwariowych. Tych, którzy interesują się bardziej wizualną stroną akwarystyki, z pewnością zachwyci wystawa akwariów ukazująca to, o czym mówić będą w swoich referatach naukowcy: różnorodność zwierząt wodnych i środowisk, które zamieszkują. W jednym miejscu stanie kilkadziesiąt akwariów prezentujących różne ekosystemy. W jednych znajdą się gatunki zamieszkujące Wisłę, w innych – Wielkie Jeziora Afrykańskie, a jeszcze innych – Azję czy Australię. Jeśli kogoś interesują gatunki inwazyjne albo chciałby z bliska przyjrzeć się rybom labiryntowym, również będzie miał taką możliwość. A jeśli kogoś nie interesują, to po wizycie w SGGW z pewnością zaczną.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji na http://www.warszawskiedniakwarystyki.pl/
Katarzyna Wolanin