Meblarstwo, nowy kierunek studiów

Kierunek Meblarstwo, to stacjonarne studia I stopnia, które będą prowadzone na Wydziale Technologii Drewna. Nowy kierunek jest wynikiem zapotrzebowanie branży meblarskiej na specjalistów z tego zakresu. W Polsce jest ok. 65 tysięcy przedsiębiorstw meblarskich, zatrudnionych 267 tysięcy osób. Nowy kierunek studiów, a w szczególności jego program był konsultowany z przedstawicielami największych przedsiębiorstw branży meblarskiej takich jak: Fabryki Mebli Forte S.A, Bydgoskie Fabryki Mebli, Grupa Nowy Styl, jak również z pracodawcami maszyn i sprzętu wykorzystywanego do produkcji mebli : Homag Polska, IMA Polska.

Przemysł meblarski został uznany za priorytetowy dla rozwoju gospodarczego Polski i wymaga silnego wsparcia również ze strony szkolnictwa wyższego, kształcącego wyspecjalizowanych w przemyśle meblarskim inżynierów. Studenci Wydziału Technologii Drewna SGGW uczestniczą w Programie Płatnych Staży organizowanych przez przedsiębiorstwa. Wielu stażystów na zakończenie okresu stażowego otrzymuje propozycje zatrudnia w firmach jako pełnoetatowi pracownicy. Także ten program wskazał na konieczność uruchomienia nowego kierunku studiów.

Kierunek Meblarstwo jest w znacznej mierze kierunkiem interdyscyplinarnym częściowo związanym z kierunkiem Technologia drewna oraz w mniejszym stopniu z takimi kierunkami jak Inżynieria materiałowa, Wzornictwo oraz Konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Absolwenci Meblarstwa będą przygotowani do pracy w zakładach branży meblarskiej, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo-badawczych oraz w szkolnictwie zawodowym.

Szczegółowe informacje na temat kierunku studiów można znaleźć na stronie internetowej www.sggw.pl/dydaktyka_/rodzaje-studiow/kierunki-studiow/meblarstwo