Wszechnica Żywieniowa SGGW zaprasza na otwarte wykłady

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność bardzo popularna wśród mieszkańców Warszawy Wszechnica Żywieniowa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Szczegółowy plan wykładów jest dostępny na stronie internetowej https://www.sggw.pl/plan-wszechnicy-zywieniowej-sggw__

Zgaga, refluks i choroba wrzodowa – palący problem na talerzu, to temat na pierwszego w tym sezonie spotkanie Wszechnicy Żywieniowej SGGW.

Kontynuując cykl tematów dotyczący układu pokarmowego człowieka (rozpoczęty w październiku 2018 r.), zapraszamy na kilka kolejnych wykładów, tym razem poświęconych diagnostyce i leczeniu (farmakologicznemu i dietetycznemu) wybranych chorób tego układu. Na najbliższym, pierwszym w roku akademickim 2019/2020, zostaną omówione dolegliwości występujące stosunkowo często i dla pacjentów bardzo uciążliwe. Przedstawią je zaproszeni eksperci – lekarz dr n. med. Mirosław Kiedrowski i dietetyczka dr inż. Katarzyna Kowalcze, aby słuchacze z tymi problemami mogli uzyskać pełną wiedzę, na co najczęściej brak czasu podczas wizyt lekarskich. Stąd też omówią oni następujące zagadnienia:

• częstość występowania
  • objawy, przyczyny i skutki
  • diagnostyka i leczenie farmakologiczne
  • czynniki predysponujące do choroby refluksowej,
  • produkty nasilające objawy zgagi
  • wsparcie żywieniowe w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy
  • rola modyfikacji stylu życia
  • produkty i potrawy dozwolone oraz niewskazane w żywieniu osób z chorobą refluksową i wrzodową
  • metody łagodzenia objawów zgagi i refluksu

Zapraszamy: 16 października 2019 roku, ul Nowoursynowska 159 C, Warszawa, budynek 32 (zielony), aula II.